Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζήτηση για εργασιακά θέματα
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Aποζημίωση

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thegrdream
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2015

Aποζημίωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Aποζημίωση   Aποζημίωση EmptyΤετ Δεκ 30, 2015 10:21 pm

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχω υπογράψει την απόλυση μου, επειδή είχα εμπιστοσύνη στο εργοδότη μου, αλλά δεν μου έχει δώσει ακόμα την αποζημίωση μου, τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

Aποζημίωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aποζημίωση   Aποζημίωση EmptyΔευ Ιαν 04, 2016 11:27 pm

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά, έχετε υπογράψει ότι λάβατε τα χρήματα; Αν όχι, είστε εντάξει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
nikos kas
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2016

Aποζημίωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aποζημίωση   Aποζημίωση EmptyΤετ Φεβ 03, 2016 2:07 am

Καλησπέρα σας!

Εργαζόμουν σε μια εταιρεία στην Αθήνα για εννιάμισι χρονια ανασφάλιστη. Με σταμάτησαν πρόσφατα χωρίς καμία αποζημίωση. Έστειλα εξώδικο στο οποίο δεν απάντησαν και συνεχίζω με αγωγή. Ο δικηγόρος μου, μου ζήτησε 1· 000 ευρώ για να συνεχίσει την αγωγή. Η τιμή αυτή ειναι φυσιολογική; Ποσο χρόνο εχω στη διάθεση μου για να διεκδικήσω την αποζημίωση μου απο τη μέρα που με σταμάτησαν; Μπορώ να κάνω κάποια άλλη κίνηση εκτός απο αγωγή;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

Aποζημίωση Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aποζημίωση   Aποζημίωση EmptyΤετ Φεβ 03, 2016 5:20 am

Καλησπέρα σας!
Για το θέμα του ποσού αδυνατώ να σας απαντήσω επειδή έχει να κάνει με την πολιτική αμοιβών του κάθε συναδέλφου και το χρόνο που εκτιμά ότι θα δαπανήσει σε συνάρτηση πάντα με τα έξοδα και το διεκδικούμενο ποσό.
6 μήνες είναι η προθεσμία για διεκδίκηση αποζημίωσης, 3 μήνες αν θέλετε και υπάρχουν λόγοι για να ακυρώσετε την απόλυση. Επίσης έχετε 1 χρόνο για να προσφύγετε στο ΙΚΑ με καταγγελία για το θέμα των ενσήμων.
Φιλικά
Ερη


nikos kas έγραψε:
Καλησπέρα σας!

Εργαζόμουν σε μια εταιρεία στην Αθήνα για εννιάμισι χρονια ανασφάλιστη. Με σταμάτησαν πρόσφατα χωρίς καμία αποζημίωση. Έστειλα εξώδικο στο οποίο δεν απάντησαν και συνεχίζω με αγωγή. Ο δικηγόρος μου, μου ζήτησε 1· 000 ευρώ για να συνεχίσει την αγωγή. Η τιμή αυτή ειναι φυσιολογική; Ποσο χρόνο εχω στη διάθεση μου για να διεκδικήσω την αποζημίωση μου απο τη μέρα που με σταμάτησαν; Μπορώ να κάνω κάποια άλλη κίνηση εκτός απο αγωγή;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
 
Aποζημίωση
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργασιακές Σχέσεις :: Απολύσεις, διαδικασία και αποζημίωση-
Μετάβαση σε: