Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζήτηση για εργασιακά θέματα
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
babis
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2014

απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη   απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη EmptyΤρι Μάης 13, 2014 10:01 pm

καλησπερα.δουλευα σε υδραυλικο που ηταν και σε τεχνικη 24 ωρη εταιρεια απο 8/11/13 εως 22/4/14.ειχαμε συμφωνησει για 35 ευρω 8ωρο και 10 ενσυμα το μηνα.ετσι εγραφε και η αγγελια που ειχε δημοσιευσει ο ιδιος.μισθος-ασφαλιση και 35 ευρω.τελικα δουλευα και ειμουν δεσμευενος 24 ωρης βασης λογω και της εταιριας που ηταν απο την πρωτη μερα.εννοειτε και κυριακες και αργιες και γιορτες.παντα μου λεγε θα παω στο λογιστη να το κανονισω το θεμα και ποτε δεν πηγε.στις 22 αρρωστησα με την μεση μου...χαλασε το μεσον το οποιο εργαζομουνα και τον ειδοποιησα οτι χαλασε το μηχανακι και εχω την μεση μου.ξαφνικα χαθηκε ..κανενα ενδιαφερον για το τι εγινε με μενα...με το μηχανακι και ειδα οτι εβαλα καινουργια αγγελια να βρει αλλον.χωρις να λεει η καινουργια αγγελια του για λεφτα και ασφαλιση ομως.τον ειδοποιησα οτι θα κανω καταγγελια στο ικα η να μου δωσει τα ενσυμα 6 μηνων.εμαθα οτι ποτε δεν ειχε βιβλιο για ασφαλισμενους και οτι θα παει τωρα.τα λεφτα που επαιρνα τοσο καιρο ηταν μηδαμινα .με πουλησε και πηγα σημερα στην

[16:51:44] babis : επιθεωρηση.εκανα καταγγελια για οτι δουλευα ανασφαλιστος χωρις τιποτα και θελω να παω στο ικα.ανηκω στο ικα αλεξ/πολης αλλα μενω αθηνα απο τον οκτωμβριο.μπορω να παω στο ικα της περιοχης μου?

[16:52:38] babis : και κατι αλλο...μου εστειλε ενα εξωδικο επειδη εχω κρατημενες αποδειξεις - τιμολογια του και δεν του τα δινω

[16:55:45] babis : επειδη ετσι τον κραταω στο χερι , στο οποιο μεσα γραφει ψευδη ημερομηνια εναρξης μου στην δουλεια και οτι ειχαμε συμφωνησει να βγαλω λεει ΤΠΔ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΑ ...αμεσως ειπα σεδικηγορο και εγω τι εγινε και εχω ραντεβου αυριο μαζι του.μπορει να ισχυριζεται τετοια ψευδη πραγματα ο απατεωνας ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη   απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη EmptyΤρι Μάης 27, 2014 9:46 pm

Καλησπέρα σας,
πεσατε πάνω στις εκλογές που εκτός "λειτουργίας".
Ο καθένας ό,τι θέλει μπορεί να ισχυρίζεται αρκεί να μπορεί να το αποδείξει. Στο ΙΚΑ πάτε κανονικά και λέτε ότι πλέον μένετε Αθήνα. Δε νομίζω να έχουν θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
 
απολυση χωρις ειδοποιηση χωρις ασφαλιση και ψευδη στοιχεια εργοδοτη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Απόλυση Χωρίς αποζημίωση
» Οφειλές από εργοδότη
» Ασθένεια και απόλυση
» ΑΠΟΛΥΣΗ-ΣΑΒΒΑΤΑ
» Προσωπικά δεδομένα και απόλυση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργασιακές Σχέσεις :: Απολύσεις, διαδικασία και αποζημίωση-
Μετάβαση σε: