Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζήτηση για εργασιακά θέματα
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TRIFOANNA
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 01/07/2013

ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ   ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ EmptyΔευ Ιουλ 01, 2013 5:34 pm

καλημερα,

εργαζομαι σε μια επιχειρηση απο το 2007 κανονικο 5νθημερο 8ωρο.
απο τον Μαρτιο με εκανε εκ περιτροπης 4ημερη 8ωρη. δηλωθηκε κανονικα στην επιθεωρηση
καθε Παρασκευη καθομαι.
η ερωτηση αφορα τον μισθο μου. πως υπολογιζεται? γιατι η λογιστρια μας, υπολογιζει
καθε μηνα τις εργασιμες μερες προσθετοντας +1. κ οχι οπως θεωρουσα εγω οτι απο
τα μικτα μου θα μου αφαιρουσε το 20%.
το θεμα ειναι οτι αυτον τον μηνα μου εχει υπολογισει και πληρωθηκα 20 ημερες...ειναι σωστο?
καπου διαβασα οτι δεν μπορει να μου υπολογισει κατω απο 22 ημερες τον μηνα....??

ευχαριστω παρα πολυ,

Αννα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ   ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ EmptyΔευ Ιουλ 01, 2013 8:00 pm

Είναι από τα θέματα που έχουν πάνω από μία εκδοχές. Προσωπικά θεωρώ σωστή πάνω κάτω τη δική σας προσέγγιση και τα υπολογίζω με βάση τις ώρες της εβδομαδιαίας απασχόλησης σε κλάσμα. Π.χ. 5 ημέρες είναι η κανονική απασχόληση Χ 8 ώρες/ ημέρα = 40 ώρες/ εβδομάδα. Αν παίρνατε π.χ. 1000 ευρώ σε πενθήμερο/ οκτάωρο, σε 40 δηλαδή ώρες, τότε σε 4 ήμερη/ 8ωρη απασχόληση, δηλαδή σε 4 ημέρες Χ 8 ώρες = 32 ώρες/ εβδομάδα θα έπρεπε να πάρετε 1000ευρώ Χ 32/40= 800 ευρώ. Οι 22 ημέρες είναι υπολογισμός του ΙΚΑ για τις εισφορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
 
ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ Κ ΜΙΣΘΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» εκ περιτροπησ εργασία
» εκ περιτροπής απασχόληση
» Το καλοκαίρι για 3 βδομάδες κλείνει η εταιρία-μισθός
» Ανασφάλιστη εργασία
» Aνασφαλιστη εργασια.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργασιακές Σχέσεις :: Λειτουργία σύμβασης εργασίας και επιπλοκές-
Μετάβαση σε: