Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζήτηση για εργασιακά θέματα
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 αδεια ασθενειας

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rivaldo11
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2013

αδεια ασθενειας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αδεια ασθενειας   αδεια ασθενειας EmptyΣαβ Μαρ 16, 2013 10:51 pm

εχω ενα προβλημα και ηθελα την γνωμη σας.Δουλευα επι εξι μηνες περιπου σε μια ψησταρια κανονικα με ικα και συμβαση εργασιας.απο πρωτη Μαρτιου βγηκα σε αδεια ασθενειας λογο μεσης και εμεινα στο κρεβατι 10 μερες με αδεια παντα απο το ικα.οταν καταφερα να σηκωθω πηγα στο μαγαζι που εργαζομουνα και που ειχα ιδοποιησει για το συμβαν απο την πρωτη στιγμη και αυτη αφου μου ειπανε οτι δεν μπωρουμε να συνεχισουμε την συνεργασια με πληρωσαν και με απελησαν.οταν ξαναπηγα στο ικα στις 12 του ιδιου μηνα μου εδωσαν αλες 10 μερες αδεια και κατι χαρτια για να υπογραψει ο πρωιν πλεων εργοδοτης μου.αυτος αρνειτε να τα υπογραψει και δεν μπορω να πληροθω ουτε απο το ικα ..τι μπορω να κανω προκοιμενο που εχασα την δουλεια μου να μην χασω και το επιδομα ασθενειας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rivaldo11
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2013

αδεια ασθενειας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αδεια ασθενειας   αδεια ασθενειας EmptyΔευ Μαρ 18, 2013 1:12 am

κανενας τιποτα ρε παιδια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

αδεια ασθενειας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αδεια ασθενειας   αδεια ασθενειας EmptyΤετ Μαρ 20, 2013 2:32 pm

Καλημέρα σας, με συγχωρείτε για την καθυστέρηση, δεν είχα δει το μήνυμά σας. Επιθεώρηση Εργασίας θα πάτε για να σας βοηθήσουν. Να σας πω αν στείλετε Εξώδικο, δεν έχει νόημα επειδή θα χρεωθείτε χωρίς λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
Rozario
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2015

αδεια ασθενειας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αδεια ασθενειας   αδεια ασθενειας EmptyΤετ Απρ 01, 2015 10:01 pm

Καλησπέρα σας και καλη αρχή!!! Είμαι σεφ αλλα απο τον Οκτώβριο εργαζομαι σε ενα πρατήριο βιολογικών προϊόντων. Ειμαι ασφαλισμένη με 8ωρα ένσημα .ομως απο τέλη Νοέμβρη ξεκίνησαν οι υπερωριες λογω του φόρτου εργασίας αλλά πληρώθηκα όμως με τεράστια καθυστερηση.καθε φορά ντρέπομαι να ζητήσω αυτα που εχω δουλέψει ενώ εχουμε υπογραψει σύμβαση πως η πληρωμη γινεται και 15 και τελος του μηνα!!σημερα εχουμε φτασει στο σημειο να μην εχω παρει τα χρηματα του Φεβρουαρίου και του Μαρτίου. Στις 26 Μαρτίου χτυπησα στο σπιτι και πήρα 10ημερη αδεια. Δηλώθηκε στο ΙΚΑ και σε εκείνη αλλα τα λεφτα μου αφαντα.δε θελωω νασ συνεχίσω αλλο μετα την άδεια!! Τι πραγματικά μπορω να κανω?? Οτι και να ηθελε ημουν σπαθι.διορθωνα τον πρωτο-μαστορα γιατί ηταν ανίκανος. Παρακαλώ συμβουλέψτε με
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

αδεια ασθενειας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αδεια ασθενειας   αδεια ασθενειας EmptyΠεμ Απρ 02, 2015 10:32 pm

Καλησπέρα σας
κατανοώ τον εκνευρισμό σας, ωστόσο μάλλον οι επιλογές σας είναι σχετικά περιορισμένες. Δηλαδή, αν θέλετε να αποχωρήσετε και παραιτηθείτε, θα βρείτε μεν την ηρεμία σας αλλά ενδέχεται να χάσετε και πράγματα όπως π.χ. το επίδομα ανεργίας. Μπορείτε βέβαια πάντα να απευθυνθείτε στην επιθεώρηση εργασίας για τους μη καταβαλλόμενους μισθούς, αν δε, συνεχίσει η ίδια τακτική για 2-3 μήνες ακόμη μπορείτε να κάνετε επίσχεση εργασίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
 
αδεια ασθενειας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργασιακές Σχέσεις :: Απολύσεις, διαδικασία και αποζημίωση-
Μετάβαση σε: