Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζήτηση για εργασιακά θέματα
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Εξαγορα εσημων ικα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
splash18
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2014

Εξαγορα εσημων ικα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εξαγορα εσημων ικα   Εξαγορα εσημων ικα EmptyΚυρ Δεκ 07, 2014 11:56 pm

Καλησπέρα
Εχω παραιτηθεί από την εργασια μου εδώ και 6 μηνες και θα ηθελα να μου πει κάποιος, αν μπορω και με τι κοστος να εξαγοράσω τα ενσημα μου των μηνων που δεν εργαζόμουν, καθως επισης που μπορω να απευθυνθώ για την πληρωμη και τη διαδικασια της εξαγορας.

Ειχα το πακετο καλυψης ΙΚΑ με αριθμο 109

πχ ξερω ότι κάθε μηνα ειχα 25 ενσημα, αλλα δεν ξερω ποσο κοστιζει το ένα για να υπολογισω τα χρηματα που θα πρεπει να δωσω για την εξαγορά.



Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

Εξαγορα εσημων ικα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξαγορα εσημων ικα   Εξαγορα εσημων ικα EmptyΤρι Δεκ 09, 2014 8:11 pm

Το ποιους χρόνους μπορείτε να εξαγοράσετε σχετίζεται άμεσα με το αν και πότε θεμελιώσατε/θεμελιώνετε συνταξιοδοτικό δικαίωμα, πριν το 2010 ή μετά. Γενικά, υπολογίστε το 20% του μισθού του ανειδίκευτου εργάτη που ισχύει κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης, δηλαδή για αιτήσεις μετά την 1/7/2011, το ποσό ανέρχεται στα 6,71 ευρώ ανά ημέρα (Η.Α.Ε.33,57 ευρώ Χ 20% = 6,71).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
 
Εξαγορα εσημων ικα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Εξαγορά Πλασματικών χρόνων -λεπτές διευκρινίσεις..

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργασιακές Σχέσεις :: Απολύσεις, διαδικασία και αποζημίωση-
Μετάβαση σε: