Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Καλώς ήρθατε στη συζήτησή μας!
Εργασιακές Σχέσεις
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συζήτηση για εργασιακά θέματα
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Πλήρης ή μερική απασχόληση;

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eri
New member
New member



Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2013

Πλήρης ή μερική απασχόληση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πλήρης ή μερική απασχόληση;   Πλήρης ή μερική απασχόληση; EmptyΔευ Ιουλ 22, 2013 5:35 pm

Καλημέρα και συγχαρητήρια για τη σελίδα σας!
Εργάζομαι ως σκιτσογράφος σε εταιρία από τον Απρίλιο του 2013 και το ωράριο μου είναι 8ωρο και πενθήμερο, με κατώτατο μισθό 492,65 καθαρά.
Τις προάλλες "ανακάλυψα" το αντίγραφο αποδεικτικού υποβολής ΑΠΔ, όπου παρατήρησα ότι στην επιλογή: "πλήρες ωράριο" είναι επιλεγμένο το "όχι"!
Επίσης στην απόδειξη πληρωμής αποδοχών αναφέρεται: "Βασικός και νόμιμος μισθός: 751,39" και από κάτω αναγράφεται "Συμφωνηθής μισθός μερικής απασχόλησης: 590,00". Ημέρες ασφάλισης έχω 22.
Μου φάνηκαν πολύ ύποπτα όλα αυτά κ πριν τους πω κάτι θα ήθελα να ενημερωθώ για το τι σημαίνουν. Υπάρχει περίπτωση να μου τρώνε ένσημα ή χρήματα;;
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EryG
Admin
Admin
EryG


Αριθμός μηνυμάτων : 162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

Πλήρης ή μερική απασχόληση; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πλήρης ή μερική απασχόληση;   Πλήρης ή μερική απασχόληση; EmptyΣαβ Ιουλ 27, 2013 4:20 am

Καλησπέρα σας κι ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Όπως το περιγράφεται έτσι δείχνει, ότι μάλλον σας δηλώνουν για μερική απασχόληση. Ρωτήστε στο ΙΚΑ να δείτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ergasiaka.com
 
Πλήρης ή μερική απασχόληση;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» εκ περιτροπής απασχόληση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Εργασιακές Σχέσεις :: Λειτουργία σύμβασης εργασίας και επιπλοκές-
Μετάβαση σε: